Gdzie wybrać się na narty? Włochy, Francja a może nieco bliżej – Polska?

Gdzie wybrać się na narty? Włochy, Francja a może nieco bliżej – Polska?

Jesień to idealna pora, aby podjąć decyzję – gdzie pojeździć na nartach czy snowboardzie. Włochy, Austria czy Francja? A może jednak bardziej lokalnie Czechy, Polska lub Słowacja?
Kolejne nurtujące pytania to – najlepsze miejsce na wyjazdy z dziećmi, na wspólne, rodzinne spędzenie czasu. Czy uda się pokonać trasę, jaką jest sama podróż do ośrodka narciarskiego z najmłodszymi podróżnikami?

W Polsce mamy wiele miejsc, które przyciągają atrakcyjnymi stokami przystosowanymi dla najmłodszych, przede wszystkim wyjątkowo bezpieczne. Świetnie przygotowana stacja narciarska z nowoczesnymi wyciągami, dużą ilością atrakcji dla pociech znajduje się w małej miejscowości Istebna, znajdującej się w Beskidzie Śląskim.

A jeśli chcielibyśmy wybrać się dalej….propozycji jest wiele.  Najbardziej popularnymi kierunkami narciarskimi w Europie są Włochy, Francja, Austria i Szwajcaria.

Dlaczego narty we Włoszech mają tylu zwolenników? Przede wszystkim gwarancja pięknej pogody, słońce  które świeci i świeci przez niemal 300 dni w roku! Dla narciarzy najważniejsza informacja to odpowiednio przygotowane trasy, które są dodatkowo naśnieżane, dzięki temu zabawy na śniegu nie mają końca. Livigno, które leży we Włoszech zaskakuje ilością różdnorodnością tras dla narciarzy, znajdziecie tam aż 80 tras o łącznej długości 120 km. Chyba każdy znajdzie coś dla siebie 😉

Val di Sole tzw. Dolina Słońca położona jest w włoskich Alpach, tzw. Dolomity. To tam znajduje się wiele ośrodków narciarskich, również przystosowanych dla osób początkujących i dzieci. Znajdziesz tam aż 56 różnych tras, dlatego doskonale odnajdą się tam także zaawansowani narciarze. Inną stacją w Val di Sole jest też znana z długich i łagodnych stoków Tonale, polecana na wyjazdy rodzinne.

Narty w Austrii mają naprawdę wyjątkowy klimat, Przede wszystkim na uwagę zasługuje otaczająca natura, która przyciąga co roku rzesze turystów. Malownicze wnioski charakteryzują się wyjątkową gościnnością. Chyba już wiemy co wyróżnia Austrię 🙂

Zwykle narciarski wyjazd w Alpy odbywa się za pomocą  autokaru, dzięki czemu nie musimy wykupować dodatkowego bagażu sportowego na sprzęt albo wypożyczać nart czy deski w ośrodku. Wiąże się to z dużą oszczędnością.

Nowoczesne autokary firmy Ibatur oferują dodatkowe tzw. plecaki na dodatkowy bagaż, bez większego kłopotu każdy pasażer zabierze swój cały sprzęt na narty. Nie musimy martwić się, że podróż będzie się dłużyć i będzie męcząca nawet z młodszym podróżnikiem, który chciałby rozpocząć karierę na śniegu. Autokary są niezwykle komfortowe – rozkładane siedzenia, regulowane zagłówki. Dodatkowo serwowane ciepłe napoje umilają podróż.

Oferujemy transport dla osób indywidualnych, placówek, firm, biur podróży, dla wszystkich chętnych na narty. Zapraszamy do kontaktu: https://ibatur.pl/kontakt/

Kontakt

Masz pytania odnośnie oferty? Chętnie udzielimy Ci wszelkich informacji. Zadzwoń lub napisz do nas!

keyboard_arrow_up