Transport autokarowy jako popularny środek lokomocji do obsługi ruchu turystycznego…

Transport autokarowy jako popularny środek lokomocji do obsługi ruchu turystycznego…

Zagraniczne objazdowe wycieczki autokarowe cieszą się wciąż ogromną popularnością,
z powodu niższej w stosunku do imprez samolotowych ceny. Każdy turysta, uzależnia środek transportu przede wszystkim od dostępności i szybkości. A jak wiadomo najbardziej dostępny jest transport od drzwi do drzwi. Taką funkcję spełnia transport autokarowy, który posiada najbardziej rozbudowaną w Europie siatkę autostrad, z tego względu jest chętnie wykorzystywany przez turystów.

Przeciętna osoba, która kupuje wycieczkę w dowolnym biurze podróży otrzymuje możliwość dotarcia ze swojego miasta do najbardziej urokliwych i malowniczych miejsc we Włoszech, Francji czy Chorwacji. Wsiadając jednego dnia do autokaru w Łodzi, na drugi dzień spacerujemy już po placu św. Marka w Wenecji.

Ludzie z reguły mają skłonność do unikania problemów, a ciągłe strajki linii lotniczych,
o których wielokrotnie słyszeliśmy w ubiegłym roku, spowodowały, że przeciętni turyści często niechętnie decydowali się na podróże samolotem. Jako alternatywa pojawiał się wówczas autokar. W związku, z czym w wielu przypadkach nawet Polacy zmieniali swoje plany decydując się na zakup objazdowej wycieczki autokarem.

Setra S 517 HD – bezpieczeństwo i nowoczesne wnętrze

Autokary dzięki coraz większemu poziomowi bezpieczeństwa, komfortowym wnętrzom ciągle znajdują wielu zwolenników, którzy pragną korzystać właśnie z tego środka transportu. Przykładowo jeden z modeli autokarów wykorzystywany przez firmę IBATUR, Setra model S 517 HD posiada wiele nowoczesnych systemów bezpieczeństwa czynnego i biernego.

Do systemów czynnych zaliczyć możemy: Active Brake Assist 4 (ABA4), Sideguard Assist, tempomat odległości (ART), Attention Assist (AtAs), asystent utrzymania pasa ruchu (SPA), elektroniczny program stabilizacji (ESP), czy układ przeciwblokady kół (ABS). Do tego dochodzą jeszcze bardzo skuteczne systemy bezpieczeństwa biernego, takie jak Front Collision Guard (FCG) i stabliny szkielet. W kwestii ochrony pasażerów i kierowcy autokary Setra od zawsze plasowały się w ścisłej czołówce, przez co pasażer wsiadając do autokaru IBATURU, dostępnego w naszej ofercie może ze spokojem polegać na tym, że dojedzie bezpiecznie do celu. Do tego dołączyć możemy piękne nowoczesne wnętrze, przez co klient na pokładzie czuje się jak w samolocie. Podróż umila także rozbudowany system audio-video, który współpracuje z monitorami, na których oprócz filmów mogę być wyświetlane obrazy
z nawigacji satelitarnej. Jednak największe wrażenie na turystach podróżujących tym autokarem wywiera cisza, która panuje na pokładzie wewnątrz jadącego autokaru.  To efekt bardzo dobrego wyciszenia, a także układu napędowego.

Scania Irizar i6s – luksusowy autokar Ibatur

Obecnie na rynku autokarów turystycznych jest duży wybór pojazdów. Jednak sporym zainteresowaniem wśród biur podróży cieszą się duże autokary, które są w stanie pomieścić ponad sześćdziesiąt osób na swoim pokładzie. Oczywiście w ofercie firmy IBATUR, występują autokary właśnie w takiej konfiguracji.

Zaliczyć do nich możemy popularny i ceniony autokar Scania Irizar i6s. Pojazd posiadający 71 miejsc pasażerskich produkowany na drugim końcu Europy, w Kraju Basków należy również do flagowych pojazdów w naszej flocie. Autokar ten wśród klientów firmy IBATUR wzbudza spore emocje i to nie tylko ze względu na oryginalną linię nadwozia i unikalny kolor. Hiszpanie udowodnili, że potrafią zbudować autokar, który nawiązuje równorzędną walkę z innymi renomowanym markami. Aerodynamiczny charakter nadwozia, luksusowe wnętrze, krótko mówiąc to efektowny i komfortowy autokar, poza tym możliwość zabrania jednorazowo aż 71 podróżnych jest dla wielu renomowanych biur podróży bardzo kusząca.

Istotnym elementem przy wyborze środka transportu przez turystę i biuro podróży jest bezpieczny przewóz osób. Dlatego firma IBATUR, dba o to, aby w swojej ofercie posiadać nowoczesne, komfortowe i przede wszystkim bezpieczne autokary dalekobieżne.

Oczywiście, na bezpieczeństwo pasażerów mają wpływ nie tylko wyposażone
w najnowocześniejsze systemy i rozwiązania techniczne autokary oraz dobrze wyszkoleni i obdarzeni umiejętnościami interpersonalnymi kierowcy. Zaawansowana technika oraz specjaliści za kierownicą na niewiele się zdadzą, jeśli pasażerowie nie będą przestrzegać określonych zasad w podróży, mamy tu na myśli zapinanie pasów bezpieczeństwa, czy też przemieszczanie się po autokarze w czasie jazdy, te proste rzeczy są często bagatelizowane podczas przewozu osób.

Autokar jako jeden ze środków transportu wykorzystywanych do obsługi ruchu turystycznego jest bardzo popularny. Działalność firmy IBATUR, pokazuje, iż liczba osób, która podróżuje autokarami z roku na rok stale rośnie. Możemy stwierdzić, iż ten środek transportu jest najbardziej powszechnym i najbardziej popularnym dla turystów.

Oczywiście transport autokarowy wciąż pozostaje trudnym biznesem, który boryka się
z wieloma przeciwnościami, takimi jak ciągłe zmiany i przede wszystkim rosnące ceny oleju napędowego. Jednak w firmie IBATUR ze spokojem patrzy się w przyszłość. Przez ponad 10 lat swojej działalności udało się pozyskać rzesze stałych klientów i biur podróży, z którymi firma stale i regularnie współpracuje, zaś dobrej klasy tabor pozwala mieć nadzieje na dalszy rozwój przedsiębiorstwa.

Dodatkowo, w ostatnim okresie wzrasta zasobność portfeli Polaków, natomiast turyści
z innych krajów, których również przewoźnik obsługuje mamy tu na myśli grupy z Białorusi, Rosji, czy Izraela i ich duże chęci do podróżowania autokarami, sprawiają, że z roku na rok rośnie zapotrzebowanie na usługi autokarowe świadczone przez IBATUR.

W świetle przedstawionego przez nas artykułu jasno wynika, iż podróże autokarami stały się z pewnością wygodniejsze, bardziej komfortowe, a dzięki postępowi technologicznemu coraz bardziej bezpieczniejsze. Wszystko to sprawia, że turystyka autokarowa zyska kolejnych Klientów.

Kontakt

Masz pytania odnośnie oferty? Chętnie udzielimy Ci wszelkich informacji. Zadzwoń lub napisz do nas!

keyboard_arrow_up